1.1.1. Для того, щоб зареєструватися на сервісі Школа+ Вам необхідно зробити кілька простих кроків:

- Завантажте сайт http://schoolplusnet.com.

- Внесіть Ваші дані в реєстраційну форму.

- Натисніть кнопку «Зареєструватися».

Майте на увазі: під час реєстрації необхідно вказати абсолютно точну адресу Вашої електронної пошти. Якщо у Вашій електронній адресі буде помилка, то Вам не прийде лист-підтвердження з активаційним посиланням і Ви не зможете успішно зареєструватися. Тож перевірте Ваш і-мейл перед кліканням на кнопку «Зареєструватись».

1.1.2. На другому кроці реєстрації необхідно вибрати регіон та населений пункт, в яких розташована Ваша школа, після чого знайти назву Вашої школи в списку.

 

Якщо в списку немає Вашої школи, то вишліть на адресу [email protected] прохання додати відповідну школу до бази данних сервісу. Будемо Вам вдячні, якщо Ви вкажете у даному листі повну офіційну назву школи, а також область та нас. пункт, де школа розміщена.

1.1.3. Після вибору школи необхідно перерахувати посади, які Ви займаєте в даній школі. Для цього клікайте в порожньому полі «Посади в школі» та обирайте відповідні позиції.

а)

 

б)

 

1.1.4. Після перерахування посад, які Ви займаєте в даній школі, Вам необхідно вказати класи, в яких Ви працюєте, а також посади в цих класах. Після вибору класу та посади в класі натискайте на кнопку «Зберегти посаду в класі», після чого переходьте до вибору інших класів та посад у даних класах. Якщо Ви зберегли який-небудь клас і посаду в цьому класі помилково, Ви можете видалити цей запис, натиснувши на хрестик ліворуч від запису. Якщо в одному з класів Ви є класним керівником, то при виборі відповідного класу, не забудьте, будь ласка, зробити позначку в чекбоксі «Класний керівник».

 

Якщо Ви працюєте в одній школі, то після заповнення вищевказаних полів, натисніть на кнопку «Зберегти дані», а потім на кнопку «Завершити реєстрацію».

Якщо Ви працюєте в декількох школах, то після заповнення інформації про одну з них, натисніть на кнопку «Зберегти дані» і почніть додавати дані для наступної школи. Після додавання та збереження інформації щодо усіх шкіл, в яких Ви працюєте, натисніть на кнопку «Завершити реєстрацію».

 

1.1.5. Після завершення реєстрації, на вказану Вами адресу електронної пошти буде відправлено повідомлення для підтвердження Вашої реєстрації. Для підтвердження реєстрації, перейдіть за посиланням, що міститься у повідомленні. Якщо ви не отримали лист для підтвердження реєстрації, зверніться за адресою [email protected]

1.2.1. Для того, щоб змінити, доповнити або видалити Ваші реєстраційні дані, необхідно натиснути на кнопку «Редагувати профіль» в лівому сайдбарі Вашого аккаунту (в авторизованому стані).

 

 

 

У формі редагування профілю Ви можете додати школи і класи, в яких Ви працюєте, змінити раніше внесену інформацію щодо шкіл і класів, видалити неактуальну робочу та особисту інформацію, змінити пароль до Вашого аккаунту.

 

 


 

2.1. Для того, щоб відправити приватне повідомлення Вашим колегам, друзям або батькам Ваших учнів, Вам необхідно натиснути на кнопку «Написати» в блоці повідомлень. У формі, яка відкрилася, вкажіть список адресатів, впишіть тему і напишіть повідомлення. Якщо є необхідність – прикріпіть до повідомлення файл. Після цього, натисніть на кнопку «Відправити». Дане повідомлення з'явиться у вкладці «Вхідні» Вашого адресата (адресатів).

2.2. Ви також можете зберегти лист в чернетках, з тим, щоб дописати/відправити його через деякий час. Для цього використовуйте кнопку «Зберегти» у формі відправки повідомлень, а потім вкладку «Чернетки» у блоці особистих повідомлень.

2.3. Надіслані Вам приватні повідомлення Ви можете бачити у вкладці «Вхідні» блоку приватних повідомлень. Для їх прочитання, потрібно клікнути на темі або на імені відправника даного листа.

а) блок особистих повідомлень.

 

б) форма відправки повідомлень, що відкривається після клікання на кнопку «Написати»

 

 

3.1. Для того, щоб зробити публічний запис, який побачать всі члени Вашої спільноти, потрібно вписати в форму створення запису відповідний текст, після чого клікнути на кнопку «Опублікувати». До публічного запису також можна прикріпити картинку, відео або додати посилання на зовнішній веб-ресурс.

а) порожня форма створення публічного запису.

 

б) заповнена форма створення публічного запису з прикріпленою картинкою.

 

в) опублікований запис.

 

3.2. Ваш власний запис можна видалити. Для цього необхідно навести покажчик миші на запис і клікнути на хрестик, який з'явиться у правому верхньому кутку запису при наведенні.

 

3.3. Ваш запис і записи членів Вашої спільноти можна підтримати шляхом вибору статусу «Мені подобається». Після клікання на кнопку «Мені подобається», Ваш голос починає враховуватися в загальному списку тих користувачів, яким сподобався запис.

3.4. Ваш запис і записи членів Вашої спільноти можна коментувати. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Коментувати» в нижній частині запису і вписати потрібний текст у форму, що відкрилася, після чого потрібно клікнути на кнопку «Опублікувати». До коментарю можна прикріпити малюнок. Свій власний коментар, так само як і свій запис, можна видалити.

 

3.5. Користувач може опублікувати будь-який чужий запис у власній стрічці записів. Для цього треба клікнути на кнопку "Поширити" в нижній частині запису, додати коментар (у разі необхідності) та відправити запис на свою сторінку.


 

4.1. Якщо Ви хочете завести нові знайомства або знайти цікавих Вам користувачів для спілкування, ознайомлення з портфоліо і побудови своєї власної інтернет-спільноти, Ви можете використовувати інструмент «Пошук». Клікніть на кнопці «Пошук», потім наберіть в полі для введення відповідне ім'я, прізвище або інші дані, після чого натисніть на кнопку «Знайти» або Enter на Вашій клавіатурі.

4.2. Якщо Ви бажаєте зробити процес пошуку більш точним, то скористайтеся інструментом «Розширений пошук».

Пошук і Розширений пошук

 

Результат розширеного пошуку

 

Пам’ятайте: Краще шукати користувачів, вписуючи у пошукову форму лише їхнє прізвище, без ім’я та по батькові. Наприклад, для того, щоб швидко знайти користувача «Іванов Іван Іванович», треба вписати у пошукову форму «Іванов». Не забувайте, що Ви завжди можете обмежити коло користувачів з прізвищем Іванов в результатах пошуку, вказавши у Розширеному пошуку нас. пункт, школу та інші відомості про цю людину.


 

5.1. Якщо Ви хочете побачити нещодавні публічні записи членів Вашої спільноти, друзів та груп, на які Ви підписані, а також події, на які Вас підписали Ваші колеги, Ви можете скористатися функцією «Що нового?». Натисніть на кнопку «Що нового?» і на сторінці, що відкрилася, Ви зможете ознайомитися з діяльністю спільноти, що мала місце з часу останнього відвідування Вами сайту Школа + .

 

  


5.2. Ваші публічні записи, коментарі та вподобання чужих записів, а також створені Вами події відображаються в розділі «Що нового?» у відповідних членів Вашої спільноти.


 

6.1. Якщо Ви бажаєте дізнатися, хто з членів Вашої спільноти в даний момент знаходиться в режимі «Онлайн» (наприклад, для того, щоб швидко проконтактувати з даним користувачем), натисніть на кнопку «Хто онлайн?» у лівому сайдбарі. У вікні, що відкрилося, Ви побачите тих користувачів, які в даний момент знаходяться на сервісі Школаплюс, в авторизованому стані.

 

6.2. Крім того, ті користувачі, які в даний момент знаходяться в режимі «Онлайн», підсвічуються маленьким синім квадратиком в правому нижньому кутку іконки користувача.

Іконка користувача, який в даний момент перебуває в режимі «онлайн»

Іконка користувача, який в даний момент перебуває в режимі «офлайн»

 

 

7.1. Якщо Ви хочете похвалити Вашого учня перед його батьками або, навпаки, звернути увагу батьків на його низьку успішність, Ви можете скористатися інструментом «Оцінити учня». Відкрийте сторінку того з Ваших класів, в якому навчається відповідний учень, знайдіть іконку даного учня і зайдіть на сторінку цього учня. У розділі «Оцінити учня» клікніть на ту оцінку, яку Ви хочете поставити даному учневі. Ця оцінка з'явиться в розділі «Оцінки учня», який побачать його батьки. Ваші оцінки будуть видними також і іншим вчителям даного учня.

а) класи, в яких працює вчитель (при кліканні на клас відкривається сторінка відповідного класу)

 

б) сторінка класу, де можна вибрати відповідного учня і перейти на його сторінку

 

в) сторінка учня, де можна виставити оцінки, які побачать його батьки

 

 

8.1. Якщо Ви хочете інформувати батьків та інших вчителів щодо успішності Ваших учнів на регулярній основі, Ви можете скористатися інструментом «Електронний щоденник». Натисніть на кнопку «Електронний щоденник» на сторінці відповідного учня, і у щоденнику, який відкрився, виберіть необхідну дату, після чого вкажіть назву предмета, впишіть зауваження, виставте оцінку і натисніть на кнопку «Ок». Ваш запис буде зафіксований у щоденнику і його побачать батьки даного учня. Ваші записи в щоденнику будуть бачити й інші вчителі даного учня. 

8.2. Ви можете виправити або видалити Ваші власні записи в електронному щоденнику учня. Для виправлення запису потрібно клікнути покажчиком миші по відповідному запису, після чого зробити відповідні редагування і натиснути на кнопку «Ок». Для видалення Вашого запису необхідно клікнути на хрестик, праворуч від Вашого підпису.

 

 

9.1. Якщо Ви хочете створити особливий запис, приурочений до якої-небудь майбутньої події, який побачать спеціально запрошені Вами користувачі, і який буде автоматично нагадувати цим користувачам про майбутню подію, то Ви можете використати інструмент «Створити подію». Натисніть на кнопку «Створити подію» і в формі, що відкрилася, дайте назву події, дату, час, місце і опис події, виберіть користувачів, яких хочете запросити на дану подію, і натисніть на кнопку «Відправити».

 

 

У Вас в стрічці записів і у адресатів події в розділі «Що нового?» з'явиться запис даної події. Унизу цього запису розміщуються кнопки, які дозволять запрошеним користувачам прийняти або відхилити запрошення на Вашу подію. Натиснувши на кнопку «Статистика», Ви можете побачити тих користувачів, які на поточний момент прийняли або відхилили запрошення на Вашу подію. Ви також можете скасувати власну подію.

 

9.2. Адресатам Вашої події, на їх ел. пошту, прийде кілька повідомлень. У першому буде говоритися про те, що Ви підписали даного користувача на Вашу подію, інші – нагадають користувачеві про майбутню подію.

9.3. Якщо якийсь інший користувач підписав Вас на його подію, то Ви отримаєте вищезазначені повідомлення. У розділі «Що нового?» Вашого аккаунта з'явиться запис про подію, на яку Вас підписали. Ви можете прийняти або відхилити запрошення на дану подію, щоб автор події заздалегідь знав, візьмете Ви участь у події чи ні. Ви також можете ознайомитися зі списками тих користувачів, які вже прийняли або відхилили запрошення на подію, для чого потрібно натиснути на кнопку «Статистика».

 

 

10.1. Якщо Ви хочете створити власне портфоліо та демонструвати колегам і друзям свої досягнення, Вам необхідно використати інструмент «Портфоліо». Для цього на своїй особистій сторінці клікніть на кнопку «Додати в портфоліо», і в формі, що відкрилася, завантажте відповідні документи.

 

10.2. Ви можете додавати у портфоліо картинки (у форматах jpeg, png, tiff, gif), текстові документи (doc, docx, rtf, pdf), відео (mp4, flv), презентації (ppt, pptx). Звертаємо Вашу увагу на те, що Ви можете додавати в портфоліо документи розміром не більше 100 Мб.

 

10.3. У разі успішного завантаження, документи будуть відображатися у Вашому портфоліо для всіх користувачів спільноти.


 

11.1. Якщо Ви бажаєте подружитись з певним користувачем для того, щоб гарантовано бачити його записи, приймати участь у його подіях та підписувати його на свої події, обмінюватись з ним повідомленнями та спілкуватись у чаті, Вам необхідно клікнути на кнопку «Стати другом» на його особистій сторінці.

 

 

 

Даному користувачу прийде відповідне повідомлення. Якщо цей користувач прийме Ваш запит на дружбу (і лише в цьому випадку) – ви станете друзями на сервісі Школа+. Власне це і дозволить вам сумісно бачити записи на ваших сторінках, включати один одного у події,  спілкуватись у чатах тощо.

11.2. Поточні запити на дружбу відображуються у верхній панелі сервісу Школа+.

 

 

11.3. Статус «Друг» діє безстроково і припинитись може лише якщо один з користувачів-друзів забажає вийти із цього статусу.  

11.4. Статус «Член спільноти» на відміну від статусу «Друг» встановлюється автоматично, якщо користувачі прив’язані до одного класу одної школи. Таким же автоматичним чином статус «Член спільноти» анулюється, коли відповідні користувачі Школи+ перестають мати загальний клас. Адміністратори школи мають статус «Член спільноти» (взаємний) щодо користувачів, прив’язаних до усіх класів даної школи.

11.5. Статус «Друг» ніяким чином не протирічить і не виключає статусу «Член спільноти». Ці два статуси можуть існувати між даними користувачами одночасно.

Памятайте: Статус «Друг» встановлюється виключно у випадку взаємного підтвердження намірів дружити, тобто коли один з користувачів запропонував дружбу, а інший прийняв. У всіх інших випадках статус «Друг» не встановлюється.

 

 

12.1. Якщо Ви бажаєте обмінятись з Вашим другом або членом спільноти миттєвими повідомленнями, то до Ваших послуг функція «Особистий чат». Для ініціації розмови у особистому чаті треба натиснути на значок у лівому верхньому куті іконки користувача (на сторінці «Хто онлайн?», або «Члени спільноти», або «Друзі», або на особистій сторінці користувача, якщо він є Вашим другом або членом спільноти).

 

 

У формі, що відкрилась, наберіть відповідний текст та клікніть на кнопку «Відправити» (або натисніть Enter на клавіатурі). Чекайте на відповідь.

 

 

 

 

Якщо Ваш адресат перебуває у даний момент в режимі «Онлайн», йому одразу ж прийде відповідне повідомлення.

 

 

 

Якщо адресат зараз не перебуває в режимі «Онлайн», то він побачить Ваше повідомлення після чергової авторизації на сервісі.

12.2. Історія спілкування у чатах зберігається в лівій частині верхньої панелі. Там Ви можете продовжити перерване раніше спілкування.

 

 

Там же Ви зможете побачити сигнал про наявність вхідних повідомлень у чаті, з якими Ви ще не ознайомлювались, бо перебували під час їх отримання у режимі «Офлайн».

 

 

 

Пам’ятайте: спілкування в особистих чатах може відбуватися лише між тими користувачами, які на даний момент мають взаємні статуси «Член спільноти» або «Друг».

 

Питання: Що робити, якщо в реєстраційній формі відсутня наша школа?

Відповідь: Зверніться за адресою [email protected] з проханням додати в базу даних сервісу Школа+ відповідну школу. Будемо Вам вдячні, якщо Ви при цьому вкажете повну офіційну назву даної школи, а також область та нас. пункт, де ця школа розташована.

 

Питання: Чи передбачена якась платня за користування сервісом Школа+?

Відповідь: Сервіс Школа+ є абсолютно безкоштовним для користувачів.

 

Питання: В моїй спільноті нікого немає (дуже мало людей). Що робити?

Відповідь: 1). Перш за все треба перевірити правильність та повноту реєстраційних даних. Якщо Ви не додали вичерпну інформацію про класи і школи, де Ви працюєте, то Ви не приєднались до відповідних спільнот. Тому бажано дати повну та точну інформацію щодо Ваших класів та шкіл. Зробити це можна через інструмент «Редагувати профіль».

2). Ви можете запросити у спільноту Ваших колег, а також батьків Ваших учнів. Використайте для цього інструмент «Запросити у спільноту». Ви також можете в усних і телефонних бесідах пропонувати Вашим колегам, знайомим, батькам Ваших підопічних приєднатись до спільноти. Реєструючись на сервісі Школа+, ці користувачі утворять Вашу власну спільноту, з якою Ви будете контактувати з робочих та особистих питань.

3). Через Пошук знайдіть цікавих Вам користувачів та запропонуйте їм Стати другом.  Коли Ви станете друзями, Ви зможете обмінюватися повідомленнями, бачити публічні записи один одного, коментувати та «лайкати» їх, приймати участь у спільних Подіях тощо.

 

Питання: Я зареєструвалась на сервісі Школа+. З чого почати використання сервису?

Відповідь: Якщо Ви успішно зареєструвались, то необхідно авторизуватись за логіном та паролем, які Ви вказували під час реєстрації. Після авторизації Ви зможете:

- Створити своє власне портфоліо, де Ви будете демонструвати свої професійні досягнення (грамоти, сертифікати, фотографії, зразкові уроки, презентації, власні розробки тощо). Для цього клікніть на кнопку «Додати портфоліо» та завантажте відповідні файли;

- Шукати колег для вивчення їхніх портфоліо та спілкування з ними. Для цього використайте інструмент «Пошук»;

- Знайомитись зі свіжими новинами у галузі освіти. Для цього перейдіть на сторінку «Новини»;

- Читати корисні методичні матеріали, які допоможуть полегшити Вашу нелегку вчительську працю. Для цього треба перейти на сторінку «Статті», а також ознайомитись з подарунками від адміністратора в нижній частині Вашої особистої сторінки;

- Будувати свою власну спільноту, запрошуючи колег та батьків Ваших учнів зареєструватися на сервісі «Школа+». Для цього використайте інструмент «Запросити у спільноту», а також усно повідомляйте батькам Ваших підопічних про наміри контактувати з ними через сервіс Школа+. Після створення Вашої спільноти Ви зможете комфортно спілкуватися з батьками Ваших учнів, виставляти учням оцінки, звертати увагу батьків на прогалини/успіхи у навчанні дитини, видавати домашні завдання під час карантину, розповсюджувати серед батьків необхідну інформацію, інформувати їх щодо своїх планів тощо;

- Робити публічні записи, які будуть бачити усі члени Вашої спільноти. Рекламувати свої особисті проекти, розробки. Розповсюджувати веселі історії, картинки, відео для покращення настрою. Для цього користуйтеся Стрічкою записів;

- Створювати «Події», які будуть автоматично інформувати адресатів щодо майбутніх подій та вести облік тих, хто прийняв/відхилив запрошення на Вашу подію. Для цього треба використати інструмент «Створити подію».

- Багато чого іншого.

 

Питання: У вашому списку наша школа записана неправильно. Як змінити її назву?

Відповідь: Відправте на адресу [email protected] повну офіційну назву Вашої школи. Вкажіть також область і нас. пункт, де школу розміщено. Ми відредагуємо назву школи у нашій базі даних.

 

Питання: Що я можу отримати від сервісу Школа+? Навіщо мені ставати його користувачем?

Відповідь: За допомогою сервісу Школаплюс Ви можете:

- Створити своє власне вчительське портфоліо;

- Знайомитися із корисними методичними матеріалами для підготовки до уроків;

- Комфортно спілкуватися з колегами, друзями та батьками Ваших учнів;

- Виставляти Вашим учням оцінки, які будуть бачити їхні батьки. Звертати увагу батьків на прогалини/успіхи у навчанні дитини;

- Організовувати навчальний процес під час карантину;

- Створювати «Події», які будуть автоматично інформувати адресатів щодо майбутньої події та вести облік тих, хто прийняв/відхилив запрошення на подію;

- Створювати Вашу власну професійну спільноту.

 

Питання: Я не можу зареєструватися на сервісі Школа+!

Відповідь: 1) переконайтесь, що під час реєстрації Ви вказуєте абсолютно точну адресу Вашої електронної скриньки. Для остаточної реєстрації Вам треба буде клікнути на активаційне посилання, що має прийти на Вашу електронну пошту у листі-підтвердженні. Тож якщо Ви не отримали листа-підтвердження і є підозра, що Ви могли ввести Вашу електронну пошту з помилками, зареєструйтесь ще раз, але на цей раз дуже уважно перевірте правильність Вашої електронної адреси;

2) перевірте, чи всі обов’язкові поля реєстраційної форми заповнені;

3) якщо у формах реєстрації немає даних щодо Вашого населеного пункту або школи, то зверніться за адресою [email protected] із проханням внести відповідні дані у базу даних сервісу (в цьому випадку треба вказати точні офіційні назви Вашого нас. пункту та школи);

4) для остаточної успішної реєстрації Вам необхідно підтвердити реєстрацію шляхом клікання на посиланні, що приходить у листі-підтвердженні на Вашу особисту електронну адресу, яку було вказано під час реєстрації. Переконайтесь, що Ви отримали лист-підтвердження та клікнули на посилання, яке підтверджує реєстрацію;

5) спробуйте зареєструватися у іншому веб-браузері;

6) зверніться за адресою [email protected]. Сформулюйте якомога точніше сутність проблеми.

 

Питання: Що робити, якщо у реєстраційній формі немає нас. пункту, де розташована моя школа, а також відсутня посада, яку я у даній школі обіймаю?

Відповідь: Зверніться за адресою [email protected] із проханням додати у базу даних сервісу Школа+ відповідні дані. Будемо Вам вдячні, якщо Ви при цьому вкажете повну офіційну назву Вашої посади та/або нас. пункту, де школа розташована.

 

Питання: Я – директор (психолог, медпрацівник) и не викладаю у жодному класі. Чи можна мені не вказувати класи під час реєстрації?

Відповідь: Так, можна. Для реєстрації Вам треба вказати місцеположення школи, її назву, та посади у цій школі, а класи можна не вказувати.

 

Питання: Якщо я вже зареєструвалася як вчитель, чи можу я використовувати сервіс як мати?

Відповідь: Так, можете. Зареєструйтеся знову за тією ж електронною адресою, але у формі реєстрації на цей раз оберіть “Я хочу користуватись сервісом як: Мати, Батько». Після реєстрації Ви зможете переключатися між профілями Вчитель/Один з батьків просто у Вашому аккаунті, без додаткової авторизації. Майте на увазі, що Ваші профілі вчителя та одного з батьків існують незалежно один від одного і від самого початку не мають спільних друзів, шкіл та класів, до тих пір, поки Ви не забажаєте іншого.

 

Питання: Я не вчитель і не один з батьків. Чи є сенс мені реєструватися на Школі+? І як це зробити?

Відповідь: Так, є сенс. Школаплюс - це соціальна мережа з набором стандартних інструментів соціальних мереж. Ви можете використовувати сервіс Школа+ для спілкування з друзями, для пошуку однодумців, для створення власної спільноти.

Обирайте на першому кроці реєстрації статус «Мати, Батько», а на другому кроці не заповнюйте ніяких полів - одразу ж натискайте на кнопку завершення реєстрації. Після реєстрації відправляйте Вашим друзям та колегам запрошення приєднатися до сервісу Школа+, а після їх приєднання відправляйте їм запити на дружбу.

 

Питання: Я відкрив сторінку школи, а вона порожня. Там немає жодного класу, жодного вчителя. Навіщо потрібна така сторінка?

Відповідь: «Порожня» сторінка школи може бути тому, що на даний момент на сервісі Школа+ не зареєструвалися користувачі, пов’язані з даною школою (вчителі, що в ній працюють, та батьки, діти яких в ній вчаться). В міру того як в системі будуть реєструватися вчителі, що в цій школі працюють, та батьки, діти яких у цій школі вчаться, сторінка школи буде наповнюватись вчителями та класами. Запрошуйте Ваших колег та батьків Ваших учнів приєднатися до сервісу Школа+ і сторінки відповідних шкіл наповняться швидше.

 

Питання: Яка на Школі+ передбачена система аутентифікації особи? Як я можу переконатись, що особа, зареєстрована як один з батьків певної дитини, дійсно є саме тією, за кого себе видає? Чи це можливо тільки в ході особистого спілкування з цією людиною офлайн?

Відповідь: На нашому сервісі передбачена аутентифікація за адресою електронної пошти. Ми також відслідковуємо випадки дублювання профілів, коли на сервісі з’являються профілі з однаковими персональними даними. Також, рекомендуємо особисто попереджати батьків Ваших підопічних щодо Ваших планів контактувати з ними через сервіс Школа+.

 

Питання: Як додавати учнів та їхні електронні щоденники?

Відповідь: Додавати учнів можуть виключно їхні власні батьки. Тому, якщо Ви хочете виставляти оцінки Вашим учням та контактувати з їхніми батьками, то запрошуйте батьків Ваших підопічних приєднатися до сервісу Школа+. Після реєстрації відповідних батьків, профілі Ваших учнів, разом з їхніми електронними щоденниками, створяться автоматично, і Ви одразу ж зможете працювати з ними.

 

Питання: Під час реєстрації я випадково вказала неправильні дані щодо своєї посади. Як це виправити?

Відповідь: Авторизуйтеся у своєму аккаунті та зайдіть на сторінку «Редагувати профіль». Там, у списку шкіл (дітей) оберіть школу (дитину), яка потребує редагування, та внесіть відповідні поправки. Ви також можете видалити невірно зареєстровану школу (дитину) та додати її заново.

 

Питання: Чи можна отримати сертифікати за завантажені на Вашому сайті розробки?

Відповідь: Ми не видаємо сертифікати за завантажені документи. Проте Ви можете опублікувати Ваші сертифікати в портфоліо вчителя на сервісі Школа+. Це портфоліо побачать Ваші колеги, батьки Ваших підопічних та інші користувачі.

 

Питання: Як мені знайти зареєстрованих батьків, яких я запросив зареєструватися на сервісі? 

Відповідь: Батьки, діти яких вчаться у Ваших класах, автоматично стають членами Вашої спільноти. Система сама знаходить вчителів та батьків, пов’язаних з одним класом однієї школи одного населеного пункту, і поєднує їх у єдину спільноту.

 

Для вчителів

1. Завдання: запросити батьків на батьківські збори.

Розв’язання завдання за допомогою сервісу Школа+:

а) авторизуєтесь на сервісі Школа+ та клікаєте на кнопку «Створити подію»;

б) встановлюєте назву, час, місце події, а також обираєте учасників цієї події (батьків відповідного класу), після чого створюєте подію;

в) відповідним батькам автоматично приходить кілька нагадувань з приводу майбутньої події;

г) натискаючи на кнопку «Статистика» у створеній Вами події, Ви бачите скільки батьків мають намір відвідати цей захід, а також хто саме прийняв Ваше запрошення.


2. Завдання: оголосити домашнє завдання під час вимушеного переривання занять (карантину, хуліганського зриву тощо) і відслідковувати виконання цього завдання.

Розв’язання завдання за допомогою сервісу Школа+:

а) авторизуєтесь на сервісі Школа+, у стрічці записів відповідного класу створюєте запис із домашнім завданням та в кінці цього запису просите батьків підтвердити у коментарях отримання і передачу дітям завдання;

б) через блок повідомлень розсилаєте повідомлення про це домашнє завдання батькам відповідного класу (їх можна вибрати в адресному рядку одним кліком миші);

в) через залишені батьками коментарі слідкуєте за ходом виконання домашнього завдання.


3. Завдання: проінформувати батьків щодо поточної успішності їхніх дітей.

Розв’язання завдання за допомогою сервісу Школа+:

а) авторизуєтесь на сервісі Школа+ та клікаєте на кнопку відповідного класу;

б) відкриваєте сторінки Ваших учнів і ставите їм оцінки за певний період часу;

в) через блок повідомлень розсилаєте батькам повідомлення про необхідність ознайомлення з оцінками їхніх дітей (можна набрати єдиний для всіх батьків текст та одним кліком миші вибрати в адресному рядку всіх батьків даного класу).

 

1. На сервісі "Школа+" Ви можете створити сторінку компанії, групи, бренду, спільноти, продукту, публічної персони, репетиторської пропозиції тощо. На цій сторінці буде відображатись логотип, назва спільноти, інформація про кількість підписаних на сторінку, контактна інформація, портфоліо спільноти (за бажанням) та стрічка публічних записів. Ця сторінка буде відкритою для всіх користувачів сервісу Школа+ та для індексування пошуковими системами.

2. Створити сторінку компанії, бренду, спільноти можна двома способами. Зареєстрованому користувачу слід авторизуватися, натиснути на кнопку «Створити групу, спільноту» (рис. 1.1), заповнити всі необхідні поля та зареєструвати сторінку. Незареєстрованному користувачу слід завантажити сторінку http://schoolplusnet.com/business.php, заповнити персональні дані, додати дані про сторінку, та зареєструвати сторінку (разом із особистим профілем). Користувач може створювати до п’яти сторінок. Під час реєстрації сторінки компанії, бренду, спільноти необхідно вказати ключові слова (через кому), які відображують сутність сторінки. За цими словами користувачі зможуть знаходити дану сторінку в пошуку сервісу Школа+.

 

Рисунок 1.1. Кнопки підписки-відписки, створення і редагування сторінок

 

3. За замовчуванням, сторінка компанії, бренду, спільноти буде абсолютно анонімною, до тих пір, поки власник відповідної сторінки сам не захоче публічно назвати себе власником даної сторінки. Всі публічні записи і коментарі, створені на сторінці компанії, бренду, спільноти її власником, будуть підписані не його особистим ім’ям, а ім’ям сторінки.

4. На сторінку компанії, бренду, спільноти може підписатися будь-який користувач сервісу "Школа+". Для цього користувачу необхідно завантажити відповідну сторінку компанії, бренду, спільноти та клікнути на кнопку «Підписатися» (рисунок 1.1). Після підписки на дану сторінку користувач у своєму розділі "Що нового?" буде бачити усі публічні записи, створені у стрічці записів цієї сторінки. Крім того, підписаний користувач отримує право писати власнику сторінки особисті повідомлення та отримувати повідомлення від власника сторінки. За бажанням власника сторінки, підписані користувачі можуть робити записи у стрічці записів даної сторінки, а також робити коментарі до записів. Для того, щоб дати такі права підписаним користувачам або обмежити користувачів у цих правах, власнику сторінки треба зайти в редагування сторінки (рисунок 1.1) і зробити відповідний вибір у чекбоксах «Дозволити робити записи користувачам» та «Дозволити коментувати користувачам» (рисунок 1.2). Також, власник сторінки може в індивідуальному порядку обмежити права підписаного користувача, шляхом занесення його у чорний список. Для цього власнику сторінки треба у списку користувачів сторінки або у записі, що даний користувач зробив на сторінці, натиснути на кнопку "Забанити", після чого даний користувач опиниться у чорному списку та припинить мати можливість робити публічні записи і коментарі на даній сторінці. Власник сторінки може також відписати користувача від сторінки, що призведе до зникнення користувача із списку підписаних на сторінку та втрати ним відповідних прав. Для цього в списку підписаних на сторінку слід натиснути на кнопку «Відписати» навпроти відповідного користувача.

 

Рисунок 1.2. Налаштування сторінки

 

5. Після кожної нової підписки користувача на сторінку власник сторінки отримує на свою електронну пошту повідомлення про цю підписку. Власник сторінки може відмовитися від отримання таких повідомлень, зробивши відповідний вибір у чекбоксі «Надсилати мені повідомлення про нові підписки» (в редагуванні сторінки, рис. 1.2).

6. Підписаний користувач може за своїм бажанням відписатися від сторінки, для чого йому треба завантажити відповідну сторінку та клікнути на кнопку «Відписатися» (рис. 1.1). Відписка призведе до втрати права отримувати в розділі Що нового? оновлення з цієї сторінки, робити записи та коментарі на цій сторінці, вести приватну переписку з власником сторінки.

7. Власник сторінки може включити режим комерційного використання сторінки компанії, бренда, спільноти, для чого йому слід зайти в редагування сторінки і в пункті «Комерційне використання» вибрати «Так» (рис. 1.2). Цей вибір призведе до появи на відповідній сторінці кнопок «Рекламувати» в нижній частині записів власника та «Замовити прес-реліз» у блоці новин (рис. 1.3). Сплата відповідних послуг здійснюється з рахунку сторінки. Поповнити рахунок сторінки можна за допомогою карток VISA/MASTERCARD, шляхом клікання на кнопку «Баланс» у верхній частині сторінки (рис. 1.3) та проведення платежу через платіжну систему Лікпей.

 

Рисунок 1.3. Кнопки комерційного використання та балансу

 

8. Власник сторінки може здійснити рекламне розповсюдження свого запису із стрічки записів сторінки, результатом чого буде поява даного запису в розділах Що нового? тих українських користувачів сервісу «Школа+», які не підписані на дану сторінку (підписані користувачі отримують оновлення з цієї сторінки за замовчанням). Розповсюджений таким чином запис буде відображатись в розділах Що нового? користувачів з поміткою «Рекомендований запис». Для рекламного розповсюдження запису власнику сторінки треба натиснути на кнопку «Рекламувати» в нижній частині відповідного запису, після чого сплатити за його рекламне розповсюдження з рахунку сторінки. Після модерації рекомендований запис з’явиться у розділах Що нового? українських користувачів сервісу «Школа+».

9. Власник сторінки може замовити платну публікацію прес-релізу, результатом чого буде опублікування в розділі «Новини» сервісу «Школа+» відповідного прес-релізу (рисунок 1.4).

 

а)


б)

 

в)


Рисунок 1.4. Місця розміщення анонсу та повного тексту прес-релізу

 

Для публікації прес-релізу необхідно клікнути на кнопку «Замовити прес-реліз», заповнити всі необхідні поля та сплатити за публікацію з рахунку сторінки. Після модерації прес-реліз буде опубліковано. Прес-релізи розміщуються в розділі «Новини» в хронологічному порядку та публікуються безстроково.

10. Власник сторінки може поповнювати рахунок сторінки заздалегідь і витрачати ці кошти поступово, в міру необхідності. Кожного разу, коли власник сторінки буде робити рекламне розповсюдження запису або замовляти публікацію прес-релізу, з рахунку  сторінки буде списуватися відповідна сума.

11. Власник сторінки може створити на даній сторінці портфоліо, для чого слід заповнити чекбокс «Показувати портфоліо» в налаштуваннях цієї сторінки. Власник сторінки може завантажити у портфоліо сторінки графічні та текстові файли, а також презентації та відеофайли. Власник сторінки  може прибрати портфоліо зі своєї сторінки, зробивши відповідний вибір у налаштуваннях сторінки